Takmičenje - Razno

Републичко такмичење основаца у шаху 2016

Ниш, ОШ Душан Радовић

21-22.мај 2016.

ИЗВЕШТАЈ

 

Друга година је како је шах у Календару такмичења основних школа.

Ове године је домаћин био Ниш, ОШ Душан Радовић.

У суботу су била појединачна такмичења, у недељу екипна.

На појединачним такмичењима наступило 447 такмичара, док је на екипним била 41 екипа.

Турнир су отворили Миливоје Миливојевићж секретар ШСС, Божидар Стошић-директор ОШ Душан Радовић, Јован Митић – члан УО ШСС и Аца Јован Крстић- Републички координатор такмичења, уз присуство Драгане Симић, председнице ГШС Ниша и Игора Лукића, Председника ШС Нишавског округа.

Учесницима такмичења се пре званичног отварања турнира обратио велемајстор Иван Иванишевић, а другог дана одржао мини час у холу школе.

Било је 16 +5 судија на турниру; главне судије: Марија Лукић, Миша Станковић, Игор Лукић и Небојша Радосављевић.

Медаље су уручивали нишки велемајстори Мирослав Миљковић и Славољуб Марјановић.

Турнир је отворен на време оба дана и протекао без већих проблема.

После такмичења првог дана је одржан састанак Координатора, ради побољшања Упутства за такмичење за наредну школску годину.

Takmičenje učenika srednjih škola Srbije „Budi multimedijalan – izaberi FAM“ 2016

FAM_2016

FAM – Fakultet za menadžment (Univerziteta „Union Nikola Tesla“) Udruženjem profesora informatike Srbije (UPIS),  21. maja 2016. godine (sa početkom u 12.00 časova) organizuju takmičenje učenika srednjih škola Srbije „Budi multimedijalan – izaberi FAM“.

Kratak opis događaja sa ključnim aktivnostima

  • Učenici se takmiče u dve kategorije: timski i individualno.
  • Takmiče se učenici završnih razreda srednje škole (IV razred i III razred), nezavisno od tipa škole.
  • Timova učenika (3-5 učenika) se takmiče u kreiranju multimedijalnih video sadržaja, na slobodnu temu.
  • Izbor tema i softverskih alata je slobodan (npr. prikaz lekcije, kratki film, video tutorial, Prezi ili MS PowerPoint prezentacije koje sadrže video materijale, rezultate istraživanja, prikaz projekta na nivou škole i/ili zajednice, regiona i sl.).
  • Svaki tim mora da ima nastavnika mentora. Mentor (nastavnik) može da prijavi jedan ili više timova iz svoje škole.
  • Osim škola učenike mogu da prijave i centri za stručno usavršavanje kao i regionalni centri za talente.

ШКОЛСКА УПРАВА НИШ

 

ОСНОВНИМ И СРЕДЊИМ ШКОЛАМА                                 СА ПОДРУЧЈА ШКОЛСКЕ УПРАВЕ НИШ

ГИМНАЗИЈА ПРИШТИНА

 

УЧЕНИЦИМА, УЧЕСНИЦИМА РЕГИОНАЛНОГ

ТАКМИЧЕЊА

 

СРЕДСТВА ИНФОРМИСАЊА

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ И СМОТРА СТРУЧНИХ И НАУЧНО-ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА И РАДОВА КЊИЖЕВНОГ СТВАРАЛАШТВА TAЛЕНАТА

ЗА ШКОЛСКУ 2015/16. ГОДИНУ

 

ОДРЖАЋЕ СЕ

 

07. маја 2016. године, на Електронском факултету у Нишу

ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА

до 08,45 часова          Долазак учесника такмичења

09,00-10,30 часова    Израда теста знања, сала бр. 1

10,30 часова               Поздравна реч организатора и домаћина такмичења, сала бр. 1

10,45-11,30 часова    Преглед тестова, сала бр.2

11,30-14,30 часова    Одбрана радова, сала бр. 1 и бр. 2

14,30 часова               Проглашење резултата такмичења, сала бр. 1.

            Својим радовима, ученици ће се представити из српског језика и књижевности, књижевног стваралаштва, математике, физике, информатике, хемије, биологије, историје, географије и енглеског  језика.

САТНИЦА

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ ЗА ОСНОВЦЕ, 2015/16.

СУБОТА, 21.05.2016: Појединачна такмичења

· 10:00, долазак судија у школу

· 10:00 11:30, пријављивање такмичара

Приземље; I IV разред

Спрат; V VIII разред

· 11:45, отварање турнира у холу школе

· 12:00, прво коло

· 12:35, друго коло

· 13:10, треће коло

· 13:45, четврто коло

· 14:20, пето коло

· 14:55, шасто коло

· 15:30, седмо коло

· 16:30 додела награда најбољима у холу школе

НЕДЕЉА, 22.05.2016: Екипна такмичења

· 11:00, долазак судија у школу

· 11:00 11:30, пријављивање екипа

Приземље; I VIIIразред

· 11:45, отварање турнира у холу школе

· 12:00, прво коло

· 12:35, друго коло

· 13:10, треће коло

· 13:45, четврто коло

· 14:20, пето коло

· 14:55, шасто коло

· 15:30, седмо коло

· 16:30 додела награда најбољим екипама у холу школе